Jste zde

Europa Barbarorum II

Europa barbarorum (také EBII) je jeden z nejpropracovanějších a pro mne nejoblíbenější modů pro Medieval (stejně jako jeho předchůdce na RTW :-). Je to totalní přepracování původní hry do nové, mnohem historicky přesnější a reálnější podoby. Nejen, že nabízí rozsáhlejší herní mapu, ale také nové (resp. tehdější opravdu existující národy), nové budovy, mnohem více jednotek, velké změny v herním konceptu, animaci jednotek, namluvení jednotek atd. Obtížnost je výrazně náročnější, ale to není v žádném případě na úkor zábavnosti. Dále je mnohem více stabilnější než předchůdce. I tak je vhodné často a pravidelně hru ukládat. Hra začíná v roce 272BC a končí AD14 a počet tahů je přes 1000).

Oficialní web: http://www.europabarbarorum.com/

Download: http://www.europabarbarorum.com/downloads_mod.html

Doporučení:

1) stáhnout patch pro spuštění Kingdom s 64 bit - důvodem je, že původní verze hry je jen 32 bit a tak nemůže využít více jak 2 GB RAM. Což při větších bitvách způsobí pád hry. Např. použijte utilitu LAA (Large Address Aware) - musí být originál, jinak nebude fungovat.
2) v konfiguračním souboru vypnout autosave - občas způsobí problém i s ostatními savy
3) vypnout zpoždění posil. Soubor medieval2.preferences.cfg zapnout unlimited_men_on_battlefield = 0 na unlimited_men_on_battlefield = 1. Tím si užijete větší bitvy, nejen 1vs1 armáda.

Mapa:

PřílohaVelikost
Image icon EBIImap.png1.64 MB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer