Jste zde

Tipy k nastavení

Mod se pyšní vylepšenou grafikou (krom nových jednotek, se setkáte s novými modely budov, vegetace atd.). Dále byl do hry zakomponován bloom effect. Tím vším se, ale také razantně zvýšily HW nároky, a vzhledem k tomu, že je engine již několik let starý, je potřeba mít silný procesor (engine neumí využít více jak jeden procesor).

V případě, že by Váš PC nebyl dostatečně silný, změnte detail jednotek z very-high na high (vzhled jednotek se nezmění, pouze se při vetším od zoomování vzdálenější jednotky překreslí do 2D). Dále ve hře vypněte anti aliasing a nastavte si ho přímo v ovladačích grafický karty (stačí nastavit 4x anti-aliasing). Ještě více náročnější je nová vegetace, high kvalita je určena pouze pro "uber" PC a může táke zapřičiňovat CTD (crash to desktop). Proto je doporučená kvalita default.

Případný problém s bloom effectem, (myslím tím černou obrazovku a v levém horním rohu text gta atd.), lze jednodušše vyrešit - stačí když se alt tabem přepnete ze hry do windows a pak zpět.

Roma Surrectum umožnuje celkem záasadní nastavení, které má veliký dopad na hratelnost. Můžete si totiž zvolit to, zda budete moci v jednom tahu vycvičit více než jednu jednotku. Pokud máte raději arkadový styl a více bitev, v launcheru hry si zvolte frakci. Pokud Vám vvyhovuje (tak jako mně) jednotahový nábor, vyberte si one-turn campaigns.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer